Rezivo

Sušené rezivo

Výrobe a predaju sušeného reziva sa naša firma venuje už od roku 2004. Po konečnom spracovaní guľatiny obsahuje sušené rezivo vlhkosť 8 – 12 %  a je šetrne uskladnené na našom sklade. Vlhkosť dreva je vlastnosť, ktorá je smerodajná pre jeho využitie. Drevo je totiž materiál, ktorý prispôsobuje svoju vlhkosť teplote a tlaku vzduchu, a okolitej vlhkosti. Vo všeobecnosti by sa mala vlhkosť reziva približovať vlhkosti prostredia, v ktorom sa bude drevo nachádzať. Sušené rezivo sa preto primárne využíva na výrobu nábytku či schodov do interiéru, pretože hodnota vlhkosti vysušeného reziva zabezpečí, že sa nebude drevo krútiť ani ďalej príliš nezoschne.

Cenník stolárskeho reziva:

Sušené rezivo Cena za m3 (neomietané rezivo)
Dub 900,-
Buk 360,-
Javor 650,-
Jaseň 650,-
Smrek 420,-
Borovica 420,-

ceny sú jednotné pre hrúbky 32 a 52mm

Proces sušenia reziva je individuálny a závisí od druhu dreviny. Pred kúpou je u nás možné si obsah vlhkosti v rezive premerať. O skladovej dostupnosti sa prosím informujte telefonicky. 

 

 

 

Vzduchosuché rezivo

Vzduchosuché rezivo je prírodne – na vzduchu – vysušené drevo, ktorého vlhkosť sa pohybuje v rozmedzí od 12% do +/-20% a je možné toto rezivo využiť na rôzne účely. Proces sušenia takéhoto reziva je individuálny, môže trvať niekoľko mesiacov až rokov, pretože tento proces závisí od vonkajších podmienok a činiteľov, ktoré na rezivo pôsobia. Najčastejšie sa využíva na výrobu záhradných nábytkov, záhonov, exteriérových dverí a okien, pergol, plotov, altánkov, drevených obkladov či konštrukcie rôznych drevených stavieb.

Cenník vzduchosuchého reziva

Vzduchosuché rezivo Cena za m3 (neomietané rezivo)
Dub 600,-
Buk 260,-
Javor 450,-
Jaseň 450,-
Borovica 320,-

ceny sú jednotné pre hrúbky 32 a 52mm

 

 

Stavebné rezivo

Drevo je vďaka svojim vlastnostiam možné využiť ako stavebný materiál v rôznych fázach stavby a tiež sa používa na stavbu samotných drevených konštrukcií. Vo všeobecnosti sa za stavebné rezivo považujú šalovacie a debniace dosky, konštrukčné hranoly, nosné prvky, fošne či strešné laty. Stavebné rezivo sa primárne vyrába z ihličnatých drevín – venujeme sa porezu dreva z lokálnych lesov, čo v našom prípade znamená, že je stavebné rezivo najmä z jedle, ale aj borovice a smreku.

Cenník čerstvého a stavebného reziva

Čerstvé rezivo Cena za m3 
Dub od 185,-
Buk od 150,-
Stavebné rezivo 320,-

 

Čerstvé a stavebné rezivo režeme a dodávame individuálne podľa objednávky do rozmerov 6 metrov. Odhadovaný termín dodania stavebného reziva závisí od aktuálnej časovej záťaže našej prevádzky.

Všetky ceny sú uvedené bez DPH!