Palivové drevo

Štiepané Palivové drevo

Náš sortiment sme rozšírili aj o predaj štiepaného palivového dreva. Kúrenie drevom patrí medzi ekologické formy vykurovania a je možné ho využiť  ako hlavný zdroj tepla, ale aj doplnok, ktorý v domácnosti navodí príjemnú atmosféru. Pri výbere dreviny na účely kúrenia je najdôležitejšou vlastnosťou výhrevnosť dreva, ktorá závisí najmä od jeho druhu a vlhkosti. Čerstvé palivové drevo má približne o polovicu menšiu výhrevnosť ako preschnuté palivové drevo. Je to spôsobené tým, že pri horení mokrého dreva sa veľká časť tepelnej energie využíva na odparenie vody z neho.

Odporúčame si preto drevo objednávať na sezónu dopredu, aby sa tak využil plný potenciál dreva ako paliva. Vo všeobecnosti tiež môžeme povedať, že tvrdé drevo má vďaka svojej hustote a hmotnosti lepšiu výhrevnosť ako drevo mäkké.

Naštiepané drevo je vhodné skladovať pod prístreškom, kde bude chránené pred dažďom, ukladať ho tak, aby cez neho mohol prúdiť vzduch a ideálne by nemalo byť v priamom kontakte so zemou. Pri správnom výbere palivového dreva, správnom skladovaní a efektívnom kúrení, je možné drevo považovať aj za ekonomické riešenie zdroja tepla v domácnosti.

Cenník palivového dreva

Čerstvé palivové drevo cm cena za 1 PRM – UKLADANÝ
dĺžka polena                           45 65,-
  33 65,-
  25 70,-
Suché palivové drevo voľne sušené cca 1-2 roky
dĺžka polena 45 100,-
  33 100,-
  25 105,-

Ponúkame na predaj štiepané palivové drevo rôznych dĺžok polien, podľa potrieb zákazníka. Množstvo palivového dreva je udávané v priestorových metroch ukladaných (PRM) a keďže je naše palivo pekne ukladané, je možné si jeho dodané množstvo pred vysypaním riadne premerať. Vieme zabezpečiť aj dovoz palivového dreva vlastným autom do 2,5 PRM ukladaného (cenník prepravy tu) alebo externe do 8PRM, alebo do 11PRM ukladaného (cenník po dohode telefonicky).

Všetky ceny sú uvedené bez DPH!